POTVRZENO: Pšenice = Deprese!

Chléb? Jed! říkají "lepkofobové"

Je to tak. Chleba, pečivo, těstoviny, knedlíky, moučníky, vše! Nejenže lepek zahleňuje organismus, ale navíc může za Vaši špatnou náladu! Takhle nějak znějí bulvární články dnešních rádoby „specialistů na výživu“, kteří si vzali do parády gluten, nebo-li lepek. Obilovinovou bílkovinu posadili na trůn zhouby lidstva.

Přitom pro jejich tvrzení neexistuje vůbec žádná vědecká studie. Mouka a produkty z ní tvoří složku lidské potravy „odnepaměti“. Co naplat, že lidem je po ní zle, někteří mají skrytou či projevenou formu celiakie, neustále smrkají, zanášejí se jim dutiny i klouby, ale ještě jim okamžitě o 100 procent klesne nálada. Takto bez důkazů až výsměšně argumentují:

Pekárníci se brání!

To není naše chyba. Vy to kupujete. My to prodáváme, protože to chcete. A když to nechcete, tak Vám řekneme, že jste divní, a že to potřebujete.

Pšenično žitný, špaldový, bagety, croissanty, koblihy, bagely. bio kvalita. kváskové. domácí. mleté na kameni. se zdravým lepkem.

Výrobci těstovin se brání!

Spaghetti aglio olio, peperoncino, gamberi, frutti di mare, carbonara. Fetuccine, linguini, pappardelle, kolínka, vrtule, nudle, fleky. Vyberte si. Je to jedno. Lepek, lepek, lepek.

Pizzerie se brání!

Quattro formaggi, salami, pollo, margheritta, hawai, tuna, carpaccio, quattro stagionni. Vyberte si. Je to jedno. Ten nejlepší lepek.

Petr Fořt se brání!

Neexistuje žádná vědecká studie, která by prokazovala ty účinky lepku, které mu přisuzují  „lepkofobové“. Definitivně se s kritikou zavedené zdravé výživy, která ještě před nedávnem zahrnovala cereálie – přinejmenším müsli – roztrhl pytel. Už jsou i ovesné vločky špatně.

Já jsem jenom zvědav, kde se to zastaví. Jestli opravdu budeme jíst jenom raw a pít ovocné a zeleninové šťávy. Nebo už i to bude přežitek? Apeluji na zdravý rozum.

„Vyzkoušejte si to na sobě. Už konečně začněte poslouchat svůj organismus a až potom zaručené rady specialistů, doktorů, „bořičů mýtů“ a gastro lobby“. Kdo jiný může vědět, co Vám osobně dělá dobře než Vy sami?“

(redakčně kráceno)

-zez-

Facebook Comments

Přidej komentář jako první k "POTVRZENO: Pšenice = Deprese!"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*